Anasayfa Yufka Açma Makinası Üstün Teknik Özellikleri
Yufka Açma Makinası Üstün Teknik Özellikleri PDF Yazdır e-Posta

YUFKA AÇMA MAKİNASI “DORUK/T-1000” ÜSTÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ.


1- Hamurun açılıp yufka haline gelmesi işlemi ustalarımızın elle açtığı şekilde merdane ile yapılıyor olması ve hamur grubunun her ezme işleminden sonra otomatik olarak dönmesi hamur liflerinin yayıla yayıla açılmasını sağlamaktadır.
2- Ön açma makinesi (yedek makinesi) ile birlikte çalıştığı için yufkanın açılması işleminde elle açma işlemi yapmayı gerektirmemektedir. Bu sebepten işçilerin yorulması buna bağlı olarak performans düşüklüğü olması mümkün değildir. Makine 2,5 dakikada 5 kg yufka açabilme kapasitesine sahiptir. Hamur hazırlama işlemleri makinenin boş durmadan çalışabileceği şekilde organize edilebildiğinde makine tam randımanı ile kullanılmış olur.
3- “Soft touch (yumuşak dokunma)” sistemi sayesinde paslanmaz çelik oklava hamura aşırı güç kullanmaz ve hamur güçsüz kalıp pişirme ve sulama işlemlerinde kurumaz dökülmez. Aynı zamanda elle açılmış kadar yumuşak ve lezzetli olur. Soft touch özelliğine sadece DORK/T-1000 sahiptir.
4- Ezme hareket miktarı çift kademelidir. Yedek çapının yaklaşık 40 cm olması sebebiyle merdane önce yedek çapı kadar hareket eder ve zaman kazancı sağlar. Uygun ölçüden sonra merdane otomatik olarak yufka çapına göre uzun hareketlerle işlemine devam eder.
5- “DOUBLE ROLLER TECNOLOGY” ile hamurların yufka haline gelmesi işlemi el yufkası niteliklerinin yufkaya kazandırılmasını sağlar. “DOUBLE ROLLER TECNOLOGY” özelliğine sadece DORUK/T-1000 sahiptir. 
6- Yufka kalınlığını ve yufka çapını kesilen hamur gramajına ve operatör kullanım ekranı üzerinden minimum ezme miktarına göre istediğiniz gibi ayarlayabilme imkanınız vardır.
7- Hamurun açılması esnasında her bir ezme işleminde merdanenin iniş miktarını operatör kullanım ekranı üzerinden ayarlayabilirsiniz. Böylece hem yufka açarken farklı özelliklerde yufka elde edersiniz hem de aynı makinede dilerseniz su böreği , baklava gibi ürünlerin hamurlarını da açabilirsiniz.
8- Dokunmatik operatör paneli sayesinde makine üzerinde yapılacak ezme miktarı , yufka kalınlığı , hareket miktarı kademelendirme ve mermer dönüş miktarı ayarlamalarını ekrana dokunarak kolayca yapabilirsiniz. Bunu gerçekleştirirken ekrandaki işlemleri Türkçe hazırlanmış menüler üzerinden gerçekleştirdiğiniz için kullanılması çok kolaydır. 
9- Makine eni 1,65 m , boyu 1,6 m ve yüksekliği 1,43 m’dir. Görüldüğü gibi avantajlarından biriside oldukça az yer kaplamasıdır.
10- Makinenin bütün kapatma sacları AISI 304 kalite paslanmaz sacdan üretilmektedir.

 

Kimler Sitede

Şu anda 1 konuk çevrimiçi

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.